niedziela, 24 stycznia 2010

JEDYNYM SCHRONIENIEM JEST MIŁOŚĆ PANA

(Kto żyje w Miłości, wydziera złu wciąż nowe przestrzenie)

Jeśli myślisz o „atmosferze ziemi", masz rację. Tu istnieje i działa zło; nie samodzielnie i wszechwładnie, bo Bóg nie dopuszcza tego, ale poprzez każdego z was. To, co nie jest w was nasycone Bogiem, poddane mu, poddane miłości bezinteresownej, nie jest niczyje: tu władzę obejmuje lub może w każdej chwili objąć duch zła i nienawiści. Chrystus Pan ten teren „niczyj", pole polowań na was nazywa „światem". Mylą się ci, którzy sądzą, że schronieniem są klasztory, pustelnie, odsunięcie się od „świata". Jedynym schronieniem jest miłość Pana. Kto w miłości żyje, może bezpiecznie chodzić w „świecie"; mało — może walczyć i zwyciężać. Kto żyje w Miłości, wydziera złu wciąż nowe przestrzenie, wprowadza Pana na tereny dotąd przez Niego nie zdobyte. Potrzebują one bowiem widomego świadectwa. Wy nim od wieków jesteście, coraz to nowi dla nowych pokoleń. Czy nie widzisz piękna tej walki i cudu żywej obecności Boga w was? Czy to cię nie zachwyca? Czyż może być piękniejsze pole działalności człowieka?

Zwróćcie uwagę Tu istnieje i działa zło; nie samodzielnie i wszechwładnie – zła na świecie jest tyle, na ile my pozwolimy, by ono było. Szatan nie jest równy Panu – może działać tylko na tyle, na ile człowiek pozostawi mu przestrzeń nie przyjmując Bożej miłości.


2 komentarze:

  1. "Kto w miłości żyje, może bezpiecznie chodzić w "świecie"......Kto żyje w Miłości....'
    Panie, proszę ogarnij mnie tą swoją Miłościa i naucz mnie kochać tak, jak TY byś tego chciał, abym mogła stawić czoła złu -Amen!

    OdpowiedzUsuń
  2. Też się dołączam do tego Amen

    OdpowiedzUsuń