niedziela, 16 maja 2010

PLANY BOŻE OBEJMUJĄ WSZYSTKIE DROGI I WSZYSTKIE TĘSKNOTY LUDZKIE

30 I 1969 r. Mówi Bartek.
— Możemy nie tylko wskazywać słuszny i prawidłowy kierunek „służb", ale i wytłumaczyć, dlaczego taki jest najlepszy i najpożyteczniejszy dla was.
Ponieważ jej (pewnej osoby) rozumowanie jest zbliżone do naszego (bez zawziętości i mściwości, a przez to nie ciasne), wiele naszych propozycji mogłaby zrozumieć i przekazać innym. Ale jeżeli się „boi" i woli nie wiedzieć lub uważa, że jej żadna pomoc nie jest potrzebna, to trudno. Staramy się nie ranić cudzych ambicji, ale już ci mówiłem, że im więcej ktoś z was otrzymał, tym mniej jest skory służyć Bogu, Krajowi, Kościołowi itp., a tylko służy swojej pysze, zachłanności posiadania i znaczenia, posługując się Bogiem, Kościołem czy Polską. Z takimi ludźmi my nie chcemy mieć nic do czynienia, gdyż nie im służymy, a Bogu dla Jego planów na ziemi i w Polsce.


Myślę, że w tym momencie warto przerwać ten opis – wrócę do niego w następnej notce, ale dziś tu przerwę. Dlaczego? Bo chciałbym to odnieść do tego, co dziś się dzieje w kraju. Zwróćmy uwagę – ci, którzy są już po tamtej stronie, chcą pomagać Możemy nie tylko wskazywać słuszny i prawidłowy kierunek „służb", ale i wytłumaczyć, dlaczego taki jest najlepszy i najpożyteczniejszy dla was; jednak im więcej ktoś z was otrzymał, tym mniej jest skory służyć Bogu, Krajowi, Kościołowi itp., a tylko służy swojej pysze, zachłanności posiadania i znaczenia, posługując się Bogiem, Kościołem czy Polską. Z takimi ludźmi my nie chcemy mieć nic do czynienia, gdyż nie im służymy, a Bogu dla Jego planów na ziemi i w Polsce.
Niestety taka jest właśnie prawda, że ci, którzy dużo dostali bardzo łatwo popadają w samo zachwyt i zapatrzeni w siebie nikogo już nie widzą…
4 komentarze:

 1. Czyli nalezy głosować na Marka Jurka, który w imię swoich wartości religijnych ( ustawa abocyjna ) zrezygnował swego czasu ze stołka Marszałka i członkostwa w PiS -sie... Ma jasne poglądy zgodne z wartościami chześcijańskimi, którymi żyje, a nie wykorzystuje. Amen

  OdpowiedzUsuń
 2. Niewątpliwie Marek Jurek należy do wąskiego grona polityków, którym w pełni można zaufać. On nie zmieniał po 10 razy poglądów. Zaczynał w ZChN-ie i gdzie by nie był, zawsze mówił to samo (a po cichu powiem Ci jeszcze, że prywatnie też jest całkiem normalny - kiedyś przyblokował mi mój samochód swoim i gdy tylko zobaczył, że chcę wyjechać, to przerwał rozmowę, jaką z kimś prowadził, podbiegł do samochodu, przeprosił mnie i swój przestawił tak, bym mógł wyjechać).

  OdpowiedzUsuń
 3. Więc dlaczego ma poparcie poniżej 2%?

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie - no może powiesz, dlaczego Tobie nie odpowiada?

  OdpowiedzUsuń