poniedziałek, 6 kwietnia 2009

Pierwszy dzień świąt.

Tym razem mama Anny:

Widzisz, miłość jest zawsze wrażliwa. To jej atrybut: zdolność współodczuwania, współradości, ale i współcierpienia. Miłość jest wspólną, bo to jest nie „nasza" miłość, ale zawsze i tylko Jego — w której i którą żyjemy, o ile zdolni jesteśmy ją przyjąć. Dlatego nikt nigdy na ziemi nie był „kochający" czy „dobry", był tylko zdolny do włączenia się w Jego miłość, która wtedy poprzez niego działała. Żaden człowiek nie „czyni dobrze" — czyni przez niego Bóg, a on tylko sobą służy Bogu, jest do rozporządzenia, a to wystarcza.

Bardzo nie lubię określenia miłość ludzka – nic takiego nie istnieje. Każda miłość ma swoje źródło w Bogu; jeśli coś nie ma źródła w Bogu, to na pewno nie jest miłością. Mama Anny mówi to samo.

7 komentarzy:

 1. Leszku - nie będę filozofować ; miłość ludzka czy Boska. To moim zdaniem pułapka. Miłość ma źródło w Bogu ale w wydaniu ludzkim jest niedoskonała. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. A dla mnie to pocieszające. Bo wciąż martwię się, ze za mało kocham Boga i ludzi.
  No -a teraz to jest mi lżej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko Leszku, żebym nie wpadła w nadmierny optymizm to pozostaje mi do rozważenia to zdanie, które napisałeś:.."Dlatego nikt nigdy na ziemi nie był „kochający" czy „dobry", był tylko zdolny do włączenia się w Jego miłość"..-no i masz -teraz muszę się zastanawiać czy jestem zdolna do włączenia się w tę Miłość Bożą

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu, to nie chodzi o filozofowanie; póki nie zauważymy, że jedynym źródłem miłości jest On, to będziemy się koncentrowali na sobie, a nie na Nim.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moherku, to nie ja napisałem - to mówiła mama Anny. Ja się tylko całkowicie z nią zgadzam. I nie gadaj bzdur, że musisz się zstanawiać nad tym, czy jesteś zdolna wączyć się Jego miłość.

  OdpowiedzUsuń
 6. To nie są bzdury! U G. Bossis Pan Jezus wyraźnie mówi, ze powinniśmy Go wciąż prosić by wymienił nasze kamienne serce na zdolne do kochania. On wie co mówi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale niezależnie od tego wiesz, że On jest gotów to zrobić dla Ciebie zawsze.

  OdpowiedzUsuń