czwartek, 2 kwietnia 2009

ŚWIĘTYCH OBCOWANIE [2]

Świętość ludzka jest zjednoczeniem woli człowieka z Jego wolą, pozostawieniem Jemu kierownictwa sobą i decyzji, poddaniem się Jego planom. Im jest pełniejsza, czystsza, bardziej bezinteresowna i ciągła, tym więcej działa On. Przez nas On działa bezgranicznie, całym sobą, toteż możesz przyjmować nas jako Jego ludzi, Jego wysłanników, Jego ręce. Ale jeżeli ty się podporządkowujesz Jego woli —jesteś w tej samej sytuacji, jesteś z nami, żyjesz w „Świętości".
Wiem, co myślisz, ale pamiętaj, że wam się liczy wszystko, gdyż nie wiecie, nie rozumiecie, a tylko wierzycie i polegacie na Jego słowach — a to dla Niego jest szczęściem. Kochacie Go, bo szukacie źródła miłości, Jego — dla Niego samego.
Zresztą sama to zrozumiesz powoli. Nie jest trudno być „świętym", ale trzeba kochać wszystko i wszystkich — w Bogu, a tego trzeba się uczyć, próbować i próby powtarzać...

Powtórzę drobny fragment nie wiecie, nie rozumiecie, a tylko wierzycie i polegacie na Jego słowach — a to dla Niego jest szczęściem – dawajmy Mu tego szczęścia jak najwięcej:)
4 komentarze:

 1. A ja powtórzę, że trzeba kochać wszystko i wszystkich w Bogu. I tego trzeba się uczyć.
  Wcale tego nie umiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję się czasem takim kamieniem....i proszę Pana by dał mi ludzkie serce do kochania Jego i ludzi. Skąd sama umiałabym kochać?

  OdpowiedzUsuń
 3. Leszku- zbliża się Wielki Tydzień. Nie chcę zaglądać wtedy na żaden blog. Będę się starać by mi się to udało:)

  Dlatego teraz składam Ci przedwcześnie ale Bardzo serdecznie Życzenia Świąteczne:
  -dużo radości
  -dużo miłości
  -szczęścia
  -samych dobrych ludzi dookoła
  -niech Zmartwychwstaje to co Boże w Tobie i w każdym człowieku, którego Pan postawił koło Ciebie w życiu.

  Całuski*****

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za życzenia i oczywiście odwzajemniam. Jeszcze tak wcześnie nie miałem, ale rozumiem. Przyznam jednak, że mój blog pewnie i tak by Cię nie oderwał - notki, które teraz się ukazują, przygotowałem przed tygodniem i ostatnia jest zaplanowana na 8-go. Nie wiem, czy uda mi się przygotować następne.

  OdpowiedzUsuń